Více

PHENIX

Ideou značky Phenix je užívat si sport a činit ho příjemnějším. Samotná technologie a sofistikovaná funkčnost totiž nemůžou uspokojit požadavky zákazníků, a tak se tato značka již od roku 1953 neustále snaží o vyvíjení nových způsobů výroby vedoucích k eliminaci nepohodlí sportovců smíšenými s profesionální funkčností a dalších nápadů, které vedou k radosti a potěšení ze sportu.

Druhou důležitou hodnotou této značky je výzva a ctění tradice. Její zakladatel, Kazua Tajima, pomohl zpopularizovat lyžování v Japonsku, vyvinul lyže z umělé hmoty, podporoval užívání sklápěcího kajaku a byl jedním z prvních Japonců, který zvládl vodní lyžování. Byl to jeho smělý a vyzývavý duch a zvídavost, které ho dovedly tak daleko. I dnes tento duch však nadále přetrvává v produktech značky Phenix.

Dalším významným faktorem pro značku Phenix je také FUNKČNOST. Phenix věnuje maximální pozornost kvalitě každého detailu u všech produktů a tento závazek chce dodržovat i v budoucnu. Nadále pracuje na vyvíjení nových moderních materiálů a metod nebo zdokonalování již stávajících – jako např. „Deoseam“ (materiál, který má dezodorační vlastnosti), „4DM“ (metoda střihu čtyřdimenzionálního dynamického vlákna), „Outlost“ (materiál, který má termoregulační vlastnosti) a mnoho dalších. Jejich vlastní technické výzkumná centra vyvíjí vysoce funkční sportovní oblečení v závislosti na dynamice a fyziologii.

Vyšší stupeň módnosti a designu – to je další část filozofie značky Phenix. Mnoho sportovců chce i ve sportovním oblečení vypadat módně a moderně, a proto značka Phenix navrhuje a vyrábí oblečení, které zastane obě funkce. I v dalších letech se však v tomto ohledu chce snažit vyjít svým zákazníkům vstříc a s vysokým smyslem pro módu navrhovat oblečení světového designu, nejvyšší kvality a funkčnosti.

Spolupráce je poslední částí komplexní filozofie značky Phenix. Pro zajištění všech předchozích hodnot a pro sdílení sportovního ducha a maximální radosti z pohybu značka Phenix vybudovala aktivní partnerství s vedoucími členy nejen z oblasti módy, ale i jiných oborů.