Více

DESCENTE

Historie firmy Descente:

Příběh firmy Descente se začal psát v roce 1935, když si Takeo Išimoto otevřel v japonské Ósace obchod s pánskými oděvy.

Počátkem padesátých let se již společnost Descente zabývala výrobou a distribucí sportovních oděvů se zvláštním zaměřením na baseballové a lyžařské oblečení.

V šedesátých a v sedmdesátých letech se sortiment rozšířil o oblečení Descente na golf, atletiku, fotbal a plavání a společnost podepsala s několika předními zahraničními výrobci značkového zboží licenční smlouvy pro japonský trh. V roce 1961 společnost změnila své jméno na Descente Ltd. Toto slovo znamená ve francouzštině jízdu s kopce nebo sjezd. Logo společnosti symbolizuje tři základní lyžařské techniky: sjezd, sesouvání a traverz. Logo rovněž znázorňuje neutuchající úsilí o dosažení dokonalosti parametrů sportovního oblečení.

Do roku 1980 společnost Descente otevřela pobočky v Severní Americe, v Evropě a v Asii. V současné době se výrobky této společnosti pro lyžování, golf a jízdu na kole prodávají prostřednictvím celosvětové sítě poboček a distributorů.

Firma Descente dodává závodní oblečení Descente pro sportovce a sportovní organizace na celém světě. Tato značka je synonymem vysoké kvality. Ve sportovním oblečení Descente bojují na olympijských hrách o medaile lyžaři, cyklisté, volejbalisté, plavci, rychlobruslaři (Eric Heiden získal ve svém nezaměnitelném zlatém obleku od Descente na olympiádě v Lake Placid 5 zlatých medailí), basketbalisté, skokani na lyžích i běžkaři.

Na již zmíněných zimních olympijských hrách v Salt Lake City v roce 2002 měla na sobě celá řada týmů oblečení z působivé řady Descente. Například švýcarský národní lyžařský tým, kanadský národní lyžařský a rychlobruslařský tým. A právě tyto rychlobruslařské kombinézy jsou pro svojí výjimečnost nyní vystaveny v prestižním Metropolitan Museum of Art v New Yorku.

Společnost Descente může využívat svých více než padesátiletých zkušeností z oblasti vývoje a výzkumu a udržuje se na špičce z hlediska inovace a designu. Díky získaným zkušenostem a know-how se jí daří se svým oblečením uspokojovat potřeby špičkových závodníků i rekreačních sportovců.

Nastavení filtrů

Barva

Velikost

  • VELIKOST

Pro koho

Cena

0
10

Stránkování

Načítám další